Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego Elektrowni Bełchatów

Epore - apel do Zarządu.

Mamy nadzieję, że będąc odpowiedzialnym Pracodawcą, który działa zarówno w interesie organizacji, jak i jej Pracowników Spółka szybko odpowie na pytania zawarte w poprzednim artykule oraz piśmie wysłanym na adres e-mailowy Pani Prezes.

Jesteśmy przekonani, że ze względu na dobro Pracowników, przedstawiciele Spółki ze Stroną Społeczną powinni wrócić do konstruktywnych rozmów i dołożyć wszelkich starań, by wypracować wspólne stanowisko. Wymaga to od Zarządu Spółki większego zrozumienia potrzeb Pracowników ich desperacji oraz sprzeciwu wobec niskich wynagrodzeń za ich ciężką, odpowiedzialną pracę.

Apelujemy do Zarządu Spółki o przedstawienie konkretnych propozycji płacowych tak, aby udało się zażegnać strajk, co leży w interesie nas wszystkich, w tym szczególnie Pracowników EPORE Oddział Bełchatów oraz Spółki.

Przypominamy, że strony umówiły się na spotkanie „ostatniej szansy” we wtorek o godz. 10.00 w siedzibie Spółki.

Liczymy, że pazerność i bezduszność nie będą tym, co nie pozwoli Zarządowi na zrozumienie stanowiska Pracowników a rozwaga i zdrowa kalkulacja również strat wizerunkowych dla Epore i grupy PGE pozwolą na propozycję pozwalającą na zamknięcie sporu zbiorowego. Z tego co widzimy obserwując rynek handel UPS-ami ma się dobrze, więc może tu leży źródło środków na wzrost płac Pracowników.

Artykuł dodał: Andrzej Nalepa

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Logo
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności